Kent tasarımı anlatıldı

Bartın Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü tarafından, Kent mekanında kamusal alanlar ve kent tasarım konulu bir panel düzenlendi.
Bu haber 2017-01-09 08:00:15 eklenmiş ve 207 kez görüntülenmiştir.

Bartın Üniversitesi Orman Fakültesinde gerçekleştirilen panelin oturum başkanlığını Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Selma Çelikyay yaptı. Çelikyay, Türkiye’de mekansal zenginliklerin korunması için bazı çalışmalar yapılması gerektiğini vurgulayarak, kent imajı öğelerinin kamusal alanları tariflemedeki rolü konulu konuşmasını yaptı.

Kent tasarımını anlattılar

Panelde, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Pelin Gökgür, kamusal alanın değişimi ve dönüşümünü etkileyen faktörler, Karabük Üniversitesi Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Suat Çabuk, Cumhuriyet dönemi Karabük kentinin biçimlenişi ve kamu mekanları,  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürlüğü Kentsel Tasarım Dairesi Başkanlığı'ndan Dr. Nazım Öner, kentsel tasarım rehberlerinin hazırlanma yöntemleri adlı sunumlarını yaptı.

Üniversitenin akademik ve idari personeli ile öğrencilerin katıldığı etkinlik, panelistlerin soruları cevaplandırmasının ardından son buldu. 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -
Blok 2. Reklam Alanı ( 300 x 250 )
Bartın Times Haberde Son Dakika
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA