Engelli istihdamına yönelik destekler sürüyor

Bartın Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü, engellilerin iş bulması, işe ve işyerine uyum sağlamaları, kendi işini kurmaları gibi engelli istihdamına yönelik çalışmalarını sürdürüyor.
Bu haber 2017-05-16 06:37:47 eklenmiş ve 75 kez görüntülenmiştir.

Bartın Çalışma ve İş Kurumu(İŞKUR) İl Müdürü Adnan Arslan, engelli istihdamına yönelik desteklerin sürdüğünü belirterek engellilerin iş bulması, işe ve işyerine uyum sağlamaları ilekendi işini kurmalarına yönelik çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Kamu ve özel sektör işyerlerinin engelli kontenjanlarınınİŞKUR İl Müdürlüğü’nce takip edildiğini ve kuruma müracaat eden vatandaşların işverenlerle görüştürülerek açık kontenjanların kapatılması için çalışıldığını kaydeden Arslan, şunları söyledi:

12 Haziran’a kadar projeler İŞKUR’a teslim edilmeli

“Engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu ile işe ve işyerine uyumlarının sağlanması ve kendi işini kurmaları için hazırlanacak projelere destek verilecektir. Verilecek desteğin amacı, engellilerin kendiişlerini kurmasına ve mesleki eğitim alarak istihdam edilmeleri ve rehabilitasyonlarına yardımcı olmaktır. Konu ile ilgili proje başvuru rehberi ve İŞKUR internet sitesinin duyurular kısmında yayınlanmış olup; engellilere yönelik çalışma yapan bütün sivil toplum kuruluşları, işyerleri, üniversiteler, belediyeler ve kamu kurumları ile kendi işini kurmak isteyen engelliler ve eski hükümlüler projelerini 12 Haziran 2017 tarihine kadar hazırlayıp; Çalışma ve İş Kurumu Bartın İl Müdürlüğü’ne teslim edebilirler. Hazırlanacak projeler kamu ve sosyal taraflardan temsilcilerden oluşan komisyon değerlendirmesi sonrasında uygun bulunanlar desteklenebilecektir.

11 kişilik engelli işgücü talebi var!

 

Ayrıca kamu ve özel sektör işyerlerinin engelli kontenjanları Kurumumuzca takip edilmekte ve en kısa zamanda kurumumuza müracaat eden vatandaşlarımız işverenlerle görüştürülerek açık kontenjanların kapatılması sağlanmaktadır. Bu kapsamda halen 7 farklı özel sektör işyerine ait toplamda 11 kişilik ilan edilmiş engelli işgücü talebi mevcuttur. Engelli vatandaşlarımızın başvuruları İl Müdürlüğümüzde alınmaktadır. Bu amaçla Engelliler Haftası boyunca engelli istihdamına katkı sağlayan işyerlerimize teşekkür etmek, açık kontenjanı olan işyerlerimize bilgilendirme ve kontenjanlarının kapatılmasının sağlanması amacıyla kurumumuzum her düzeydeki personelleri tarafından ziyaret edilecektir.”

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNDEM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -
Blok 2. Reklam Alanı ( 300 x 250 )
Bartın Times Haberde Son Dakika
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA