Kulak: “Daha istikrarlı bir Türkiye için karar vereceğiz”

AK Parti 22. Dönem Bartın Milletvekili Asım Kulak, “Türkiye’nin daha çok gelişebilmesi için, 14 yılda yapılan hizmetlerden daha fazla hizmet yapılabilmesi için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin biran önce gerçekleşmesi gerekli. Daha güçlü, daha istikrarlı bir Türkiye için karar vereceğiz” dedi.
Bu haber 2017-03-03 06:31:15 eklenmiş ve 413 kez görüntülenmiştir.

AK Parti 22. Dönem Bartın Milletvekili Asım Kulak, 16 Nisan’da yapılacak olan referandumun ülkemize ve milletimize güzellikler getirmesini dilerken Türkiye’nin daha çok gelişebilmesi ve14 yılda yapılan hizmetlerden daha fazla hizmet yapılabilmesi için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin biran önce gerçekleşmesi gerektiğine vurgu yaptı. Mevcut sistemle Başkanlık sisteminin farkını anlatan Kulak, şunları söyledi:

 

“Bu iş artık Recep Tayyip Erdoğan meselesi değil”

 

“25 Şubat Cumartesi günü Ankara Arena Spor Salonu’nda gerçekleştirilen toplantı ile AK Parti referandum kampanyası için start verildi. Salonda bulunan yaklaşık 50 bin kişi bir o kadar da salon dışında bulunan partilinin sinerjisi ve heyecanı görmek gerçekten harikaydı. Adeta 15 Temmuz ezanlarının salalarının yankısı vardı. Bu iş artık Recep Tayyip Erdoğan meselesi değil. Uçurumun kenarında bir varlık mücadelesi içindeyiz. Sayın Cumhurbaşkanımız seferberlik ilan ederken laf olsun diye konuşmadı. Bu işe herkes sarılmalı şuan karşımızda 40 yıllık hainleri içimizde beslemiş bir düşman var. Daha ne düşmanı aramaktasın? Abdülhamit gittikten sonra ağlayanı bol oldu, onca düşmanı tövbeler etti. Şimdi yine aynısı olmakta. Tayyip Bey’i indirseler de içimizdeki bilmezler yine ağlayacak. Ama bize ağlayacak adam değil, oyunu şimdiden gören insanlar lazım. Unutmayalım ki, güneşin doğduğu her günde umuda ve iyiliğe giden bir yol mutlaka vardır. Bu inanç ve kararlılıkla elini sıkmadığımız gönlüne dokunmadığımız hiç kimseyi bırakmamayız diye düşünüyorum.

 

“Demokrasi ve çağdaşlıkla bağdaşmıyor”

 

Meclis’te anayasa oylamaları yapılırken özelikle CHP’nin çalışmaları engellemek yönünde, halkın oyları ile seçilen milletvekillerine şiddet uygulayarak âdete Genel Kurul Salonu’nu kullanılmaz hale getirmeleri, halkımızın gözleri önünde cereyan etmiştir. Kaba kuvvet ve zorbalıkla halkın önüne gelecek bir metinin Meclis’ten geçmesini engellemek demokrasi ve çağdaşlıkla bağdaşmamaktadır. Çünkü zorbalık bir muhalefet tarzı olamaz referandumda kararından sonra karşı blokta CHP ile HDP var. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ise ‘HDP ile beraber gözükmeyin’ diye uyarısı var. İnsan yol arkadaşından utanır mı? Biz AK Parti olarak ülke menfaatleri için MHP ile yol yürümekten keyif alıyoruz.

 

 

“CHP her şeye ‘Hayır’ diyor”

 

CHP diyor ki; ‘Benim istediğim olur, istemediğim olmaz’ Biz diyoruz ki; ‘Milletimizin istediği olur, istemediği olmaz.’ Farkımız bu… Vatandaşlarımızın Sayın Cumhurbaşkanımıza olan sevgi ve muhabbetlerini görüyoruz, onda kendilerini bulunduklarını görüyoruz, Dik duruşu ile Türkiye’nin 14 yılda sağladığı büyüme ve dış dünyada yükselen itibar, güçlü liderlik ve temsiliyetteki, gücünü görüyoruz. AK Parti olarak 2002’den bugüne sadece bize oy verenlerin değil, 80 milyonun partisi olduk. Milletimiz neyi talep ediyorsa onu gerçekleştiren bir parti olduk. CHP’nin geleneğidir her şeye ‘Hayır’ demek. Yakın tarihimize bir bakacak olursak birinci boğaz köprüsü yapılırken ‘Hayır’ dediler, İkinci köprü yapılırken de aynı, üçüncü köprü yapılırken de aynı… Ama ‘Hayır’ diyenlerden bir kişinin İstanbul boğazını yüzerek geçtiği haberini ne okudum nede duydum ben bugüne kadar. Şimdi bakıyoruz 3. Havalimanı’na ‘Hayır’ diyorlar. Denizin altına tüp geçide ‘Hayır’ diyorlar. Hızlı trene, Marmaray’a, yerli hava savunma sistemlerine ve daha birçok yatırıma da ‘Hayır’ diyorlar. Korkuyorum ki ‘Hayır’ dedikleri bu büyük hizmetleri ülkemize kazandırdıktan sonra yine en fazla şimdi ‘Hayır’ dedirtmek için uğraşanlar kullanacaktır.

 

“Cumhuriyet tartışma konusu değil”

 

Rejim değişiyor iddiasında bulunanlar şunu iyi bilmelidir ki; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin rejimi belidir ve Cumhuriyet’tir. Cumhuriyet konusunda en ufak bir tartışma söz konusu değildir. Sadece yönetim değişikliğine gidilecektir sosyal medyada son günlerde dikkati çeken bir hususta CHP’nin kendinden bir umudunun kalmamış olmasıdır. MHP tabanını kışkırtmak, aklını karıştırmak için asılsız alıntı haberleri kullanarak algı operasyonu oluşturmaya çalışıyorlar.

 

“16 Nisan, hedefler için dönüm noktası”

 

 

Ayrıca CHP, referandumdan ‘Evet’ çıkması durumunda anayasa mahkemesine gitmeme kararı aldı. Sayın Kılıçdaroğlu halkın en iyi divan olduğunu, en doğru kararı vereceğini söylemiş. İyi de, Meclis’teki direniş neydi? Kimden neyi kaçırıyordunuz diye sormazlar mı? Şimdi hangi yüzle halkın karşısına çıkıp destek isteyeceksiniz? AK Parti olarak bizler milletimizi yanıltmaya çalışanların her zaman karşısında olmaya devam edeceğiz. Çünkü bizim hedeflerimiz var. 2023, 2051, 2071 hedeflerine ulaşabilmemiz için 16 Nisan dönüm noktası olacaktır. Bir daha 15 Temmuzların yaşanmaması için mahalle mahalle, sokak sokak, ev ev dolaşıp halkımıza her zaman olduğu gibi sadece doğruları anlatacağız. Bunun bir seçim olmadığını halk oylaması olduğunu, bunun bir galibi olmayacağını, ülkemizin yeni bir yönetim sistemine ihtiyacı olduğunu söyleyeceğiz. Bu güne kadar 65 hükümet kuruldu. Ortalama her 1,5 yılda bir hükümet değişti. Bundan sonra seçimler 5 yılda bir yapılacak koalisyon olasılığı ortadan kalkıyor. Türkiye’nin daha çok gelişebilmesi için 14 yılda yapılan hizmetlerden daha fazla hizmet yapılabilmesi için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin biran önce gerçekleşmesi gerekli. Daha güçlü, daha istikrarlı bir Türkiye için karar vereceğiz. Ülkemizi geleceğe taşıyacak bu yeni sistem için sonuç ne olursa olsun milletimiz her zaman olduğu gibi yine en doğru kararı verecektir. Ülkemiz bugüne kadar neler kazandı bu kazanımlara karşı kimler karşı durmaya çalıştı bunları milletimizin vatandaşlarımızın takdirine ve verasetine bırakıyorum. 16 Nisan günü yapılacak referandumun ülkemize ve milletimize güzellikler getirmesini diliyorum.”

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -
Blok 2. Reklam Alanı ( 300 x 250 )
Bartın Times Haberde Son Dakika
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA