CHP Bartın Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, Anayasa değişikliğine “Evet” dedikleri videoları internetten yayınlayan kurum müdürlerinin eylemini “saygısızlık” ve “usulsüzlük” olarak nitelerken, üç müdürün bağımsız yargı karşısına çıkarılmasını istediklerini söyledi. Gölbucaklı, “Bu gibi insanlar bulundukları makamları kendi çıkarları için kullanmamaları gerektiğini öğreneceklerdir. Devletin mi, partinin mi memurları olduklarını da, tarafsız davranması gerektiklerini de öğrenmek zorundadırlar” dedi.
Bu haber 2017-02-03 13:30:18 eklenmiş ve 958 kez görüntülenmiştir.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın ardından CHP Bartın Merkez İlçe Teşkilatı da, Bartın’daki “Evetçi” kurum müdürleri ile ilgili olarak suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusu öncesinde parti binasında ilçe yöneticileri ile ortak bir basın açıklaması yapan Merkez İlçe Başkanı Gölbucaklı, “Nisan ayında Türkiye’nin geleceği ve kurucu değerlerimizin değiştirilmesi ile ilgili bir referandum yapılacak. 18 madde üzerinde yapılacak olan bu referandum için tüm partiler çalışmalarına başladı. Bu çalışmalar esnasında siyasetin devlet memurlarına kadar bulaştığını görmekteyiz” dedi ve Bartın Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Abdülsetter Bayram, Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir ile Bartın Sağlık İl Müdürü Dursun Koç’un sosyal medya platformu Facebook’taki hesapları aracılığıyla, referandumda oylarının rengini ortaya koyan ve “Evet” kampanyasına destek veren videolar paylaştıklarını anımsattı.

 

 

“Vatandaşı yönlendirmeye çalışıyorlar”

 

Açıklamasında, Abdülsetter Bayram’ın eylemlerine ayrı bir parantez açan Hacı Gölbucaklı, Bayram’ın ayrıca,ilk genel başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olan ana muhalefet partisi CHP’nin şimdiki Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nayönelik hakaret içeren paylaşımlara da yine Facebook hesabında yer verdiğini söyledi. Bu paylaşımlarda CHP Lideri’nin fotoğrafının, bölücü terör örgütü elebaşıları PKK Lideri Abdullah Öcalan ve Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETO) lideri Fethullah Gülen ile yanyana koyularak referandum sürecinde bu insanların aynı safta olduğu algısı yaratacak şekilde vatandaşların oylarının yönlendirilmeye çalışıldığını savunan Gölbucaklı, şunları söyledi:

 

“Memurluktan atılmasını gerektiren fiiller”

 

“Bu müdürün bu eylemi ‘Nefret ve ayrımcılık’ ile ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama’ suçları oluşturmaktadır. Ayrıca bu eylemler 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 7. maddesinde düzenlenen ‘Tarafsızlık ve Devlete Bağlılık’ ile 8. Maddesindeki ‘Davranış ve İşbirliği’ hükümlerine açıkça aykırıdır ve memurluktan atılmasını gerektiren fiilleri oluşturmaktadır. Abdülsetter Bayram’ın CHP Genel Başkanı’na yönelik eylemi, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün şahsında yüce Türk milletinedir.”

 

“Yargı önünde hesap sorulmalı”

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın da konu ile ilgili olarak bir açıklama yaptığını ve söz konusu üç müdürün görevden alınması istemiyle ilgili bakanlıklara şikayetlerde bulunduğunu anımsatan Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bartın Milletvekilimiz Sayın Rıza Yalçınkaya’da girişimlerde bulunmuş, gerekli işlemlerin yapılması için müracaatlarını yapmışlardır. Bizlerde CHP örgütü olarak yapılan bu saygısızlık ve usulsüzlük hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunup, İl Müdürleri Abdülsetter Bayram, Ali Özdemir ve Dursun Koç’un bağımsız yargı önüne çıkartılmalarını talep edeceğiz.

 

“Öğrenmek zorundalar”

 

Bu gibi insanlar bulundukları makamları kendi çıkarları için kullanmamaları gerektiğini öğreneceklerdir. Devletin mi, partinin mi memurları olduklarını da, tarafsız davranması gerektiklerini de öğrenmek zorundadırlar.Bu yapılanlar da bizlere referandum da evet çıkması sonucunda devlet kadrolarının nasıl şekilleneceği bilgisini vermektedir. İşte ‘Tek Adam’ yönetimi bağımsız olması gereken devlet memurlarını partili memur ve müdür konumuna getireceğinden hiç kuşkumuz kalmamıştır. Bunun gibi hareketler halkımızı bölünme sınırına getirmektedir.

 

“‘Hayır’ için sonuna kadar mücadele edeceğiz”

 

 

Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu bölünmelere fırsat vermeyeceğiz. Özgür, bağımsız, demokratik ve laik bir Türkiye için, referandumda “Hayır” çıkması için, Cumhuriyetimizin kurucu değerleri için sonuna kadar mücadele edeceğiz.”

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -
Blok 2. Reklam Alanı ( 300 x 250 )
Bartın Times Haberde Son Dakika
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA