Bugün - 03 Mart 2015 Salı
Bartın 16°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Gündem Siyaset Sağlık Yaşam Kültür-Sanat Spor Asayiş Eğitim Magazin Turizm Amasra Diğer »
Haber Detayları

Kozcağız, bu adayları konuşuyor

Kozcağız Beldesinde bir ilk gerçekleşti. MART 2014 te yapılacak olan yerel seçimler öncesi 01/11/2013 tarihinde biten AK Parti Aday Adayı başvuru sürecinde aday adayı olanlar Kozcağız Belediye Başkan Aday Adayları sabah kahvaltısında buluştu.

Kozcağız Haberi - 02 Kasım 2013 Cumartesi - 15:38
Kozcağız Beldesinde bir ilk gerçekleşti. MART 2014 te yapılacak olan yerel seçimler öncesi 01/11/2013 tarihinde biten AK Parti Aday Adayı başvuru sürecinde aday adayı olanlar Kozcağız Belediye Başkan Aday Adayları sabah kahvaltısında buluştu.
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

Kahvaltı sonrası açıklamada bulunan Aday Adayları bir deklarasyon yayınladı. Kozcağız Beldesinde halkın mevcut başkanla alakalı sıkıntıları olduğunu, tekrar aday yapılması durumunda ne yazık ki Kozcağız’ da AK Parti’nin belediyeyi kaybetme olasılığı olduğunu bildirdiler. Bu nedenle mevcut başkan yerine diğer aday adaylarından birinin getirilmesi gerektiğini söyleyen aday adayları mevcut başkan dışında herhangi bir aday adayı nın  gösterilmesi durumunda el birliği ile AK PARTİ nin taktir ettiği aday etrafında toplanacaklarını beyan ettiler. Yeni bir aday belirlenmesi durumunda maddi ve manevi hiç bir  destekten kaçınmayacaklarını özellikle belirttiler. Mevcut başkanın tekrar aday yapılması durumunda Kozcağız beldesinde mevcut başkan ve yönetimden kaynaklı sıkıntıları gidermeye güçlerinin yetmeyeceğini düşünen aday adayları mevcudun tekrar aday yapılması durumunda beldede AK PARTİ nin belediyeyi kaybetme tehlikesinin çok büyük olduğunu da üstüne basa basa defaten hep bir ağızdan tekrar ettiler. AK PARTİ sevdalısı olduklarını beldelerinde AK PARTİ nin kaybetmesine tahammülleri olmadığını belirten Aday Adayları bu konuda kamu oyu yoklamasına ehemmiyet gösterilmesi gerektiğini Kozcağız halkının  durumundan memnun olup olmadığının kesinlikler sorulması gerektiğini de  sözlerine eklediler. Mevcut başkan her ne kadar her şey güllük, gülistanlık gibi bir imajı İl ve İlçe yöneticilerine deklere ettirebilmişse de özellikle yönetim kurulu üyelerinden Kozcağızlı olanlarının Kozcağız’daki sıkıntılar konusuna fevkalade vakıf olduğunu nüfusunun 3/1 i esnaf olan Kozcağız da neredeyse Esnafın tamamına yakının yenilik ve değişim taraftarı olduğunu beyan ettiler. MART 2014 seçimlerinde AK PARTİ lehine daha fazla oy kazandırmak için bu yola çıktıklarının altını çizen Aday Adayları Kozcağız beldesinin Bartın ilinin en büyük beldesi olduğunu beldeye bağlı 40 tan fazla köyün umudu olan Kozcağız’ın daha çok gelişmeyi hak ettiğini daha gelişmiş, daha müreffeh bir Kozcağız ın Bartın ili ve ilçelerine örnek teşkil edebilecek güç ve nüfus yoğunluğuna sahip olduğunu belirttiler. Kozcağız’da yapılacak olan değişikliği Kozcağız ve ahalisinde bulunan 39.000 insanın derdine derman olma noktasında ciddi bir önem arz ettiğine değindiler.

Video Dosyası Bulunamadı

 

Hiçbir koşulda birlik ve beraberlik tablolarını bozmayacaklarını MART 2014 seçimlerine yeni bir adayla girme durumunda hem il genel meclisinde hem beldede AK PARTİ ye yakışır oy oranını yakalayacaklarına olan inançlarının tam olduğunu söylediler.

 

Kozcağız’ın Belediye Başkanı Aday Adaylarından Serkan Ölçek’in öz geçmişi ise; 1980 yılında Bartın’da dünyaya geldi İlköğrenimini Kozcağız İlk Öğretim Okulun da tamamladıktan sonra Ortaokul ve Lise eğitimini Bartın Lisesinde tamamladı.

1995 yılında Atatürk Üniversitesi Dil ve Turizm Yüksek Okulu’ nu kazandı.

Daha o yıllarda yöneticilik vasfı beliren Ölçek, üniversite yıllarında çeşitli alanlarda öğrenci başkanlığı görevleri ile Dedeman ve Polat Rönesans gibi sektörün devi otellerde çeşitli görevlerde çalıştı.

Gece müdürü olarak ayrıldığı görevin ardından devletin tanıdığı hakla Erzurum Bartın ve Kozcağız da  İngilizce  öğretmenliği görevinde bulundu.

2002 yılında daha fazla eğitim için görevinden istifa eden Ölçek kendini geliştirmeye devam etti.

Anadolu Üniversitesinde Lisan eğitimi alan ÖLÇEK, Üst Düzey Yöneticilik, Kişisel Gelişim, Diksiyon , Etkili Konuşma, Uluslar arası İlişkiler (yabancı dille eğitim),Üst düzey İngilizce,Ticari Almanca  ve İktisadi İdari Bilimler mezunu olması sebebi ile İhale mevzuatı , Uluslar arası vergilendirme alanlarında çeşitli eğitimlere katıldı ve sertifikalar aldı.

 O günün şartlarında Kozcağız beldesinde bulunan istihdam sıkıntısının farkında olan Ölçek, Ramiz Tarhan ve Tarhan Saya firmalarında işçilik ustalık ve müdürlük deneyimini içeren 6 yıllık bir süreyi tamamladı.

Askerlik hizmetinin ardından Hasankadı Beldesine Kurduğu 80 kişilik küçük sanayi işletmesinin yanı sıra Hasankadı belediyesi için o günkü adı ile Türkiye İş Kurumu ve Serkan Ölçek, Firması ortaklığında TYÇP(toplum yararına çalışma programı ve ÖSDP(özelleştirme sosyal destek projesi) alanlarında müteahhitlik ve eğitim hizmetleri verdi.

Hasankadı belediyesi karakol önü ve sağlık ocağı yolları ile vakıf mahallesi ishale hatları ve su depolarını belediyeye hiçbir maliyeti olmaksızın BARTIN İLİNDE İLK  AB PROJESİNİ gerçekleştirdi ve fonlarından gelen destek ile projeleri tamamladı ve hizmete açtı.

Hasankadı beldesine kazandırdığı Yol-Su ishale hatları halen belde genelinde ciddi bir önem arz etmektedir.

Hasankadı beldesinde azalan iş gücü dolayısı ile müteahhitlik işlerine devam eden Ölçek, çeşitli firmaların kurumsallaşma sürecinde koordinatörlük hizmetlerini üstlendi.

 Halen Bartın İlinde bir marka haline gen EMİN ISI SİSTEMLERİ firmasında firma ortağı  olarak faaliyet göstermektedir. İyi derecede İngilizce ve orta derecede Almanca bilen Ölçek, ileri düzeyde bilgisayar programlarına hakim dir.

2002 yılında dünya evine giren Serkan Ölçek evli ve bir kız birde erkek çocuğuna sahiptir.

 

 

 
Anahtar Kelimeler:Kozcağız, Beldesinde, bir, ilk, gerçekleşti, MART, 2014, te, yapılacak, olan, ye,
Kaynak / Editör: Okunma Sayısı: 1838

 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Kozcağız Haberleri
Çevre temizlik çalışmaları devam ediyor
Karaman, şoförlerle toplantı düzenledi
Kozcağız barajında eylem

Kozcağız barajında eylem
Kozcağız’da kentsel dönüşüm toplantısı yapıldı
Kozcağız Belediyesi'nin Karla Mücadelesi Devam Ediyor
Kozcağız Belediyesi'nin Karla Mücadelesi Devam Ediyor
Düğün Salonu halkın hizmetinde
Diğer Başlıklar

AK Parti Ulus Kadın Kolları, Başkan Uzun’u ziyaret etti
Antalya’dan Ulus’a geldiler
Voleybol grup müsabakaları Bartın’da yapılacak
Taekwondo da madalya avı
Cemal Akın esnafı gezdi
İl Genel Meclisi Mart ayı toplantıları başladı
Bartın yeni bir koleje kavuşuyor
Yaşar Arslan, STK ziyaretlerine devam ediyor
Dalgıçlar Akın’ı aramaya devam ediyor
Muhasebeciler çelenk koydu
Yazarlar
Serkan Ölçek
AK PARTİDE ADAY PATLAMASI VAR DİĞER PARTİLER SESSİZ
Her ne kadar YSK'nın Resmi Gazete'de yer...
Eren Sarıkaya
DAHA GÜZEL BİR BARTIN İÇİN…
Bartın çok önemli yerel gazeteler var,...
Mustafa Ahmet Oktay
Bartın ırmağı “Venedik”
Yaklaşık 1 haftadır bu başlık konuşuluyor. Bartın...
Atakan Mert Ersöz
DEMOKRASİ KAHRAMANLARIMIZ
Ülkemiz ne yazık ki demokrasi yürüy...
Hüseyin Sağır
MERHABA
Bugün İstanbul’da güneşli bir hava...
Hüseyin Çakıcı
Bartın’da öğrenci sayısı 20 bin olacak !!!
Geçtiğimiz hafta Bartın Milletvekili Sayın ...
Fatih Karaok
Dünyanın Enleri
En çok kazanan kadın sporcu, Maria Sharapov...
Baran KARALDI
Ölümün adı yok BABA Adı yok, boşluğa kayan gözlerinin..
Tüm Türkiye de olduğu gibi Bartın sokakl...
Tenekecinin Dümeni
Bu yaşta bunu yaparsa…
Değerli tenekecinin dümeni okuyucuları bu haf...
Ulusal Gazeteler
Bartın Times
Hava Durumu ( Bartın )
Bugün
3°C - 16°C
Salı
4°C - 11°C
Salı
2°C - 16°C
Salı
5°C - 19°C
Namaz Vakitleri ( Bartın )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
4:356:1512:1315:2217:5319:20

03 Mart 2015 Salı
Röportajlar
Çakır, “Sel felaketi bize tecrübe oldu“
Batı Karadeniz Bölgesi ve özellikle Bartın’ı etkisi altına alan 21 Mayıs 1998 tarihindeki sel felakete Bartın’da, her yağmur yağışı sonras...
»
»
»
Tarihte Bugün
1829 - Sultan ikinci Mahmud Han, yenileşme hareketini başlatan Kıyafet Kanunu'nu yayınladı
1878 - Ayastefanos (Yeşilköy) Anlaşması imzalandı.
1883 - Sanayi-i Nefise Mektebi adı ile, bu günkü Güzel Sanatlar Akademisi kuruldu.
1924 - Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Hilafetin kaldırılması kararlaştırıldı Son Halife Abdülmecid Efendi, aynı gece sabaha karşı Çatalca istasyonundan trene bindirilerek yurt dışına gönderildi.
1924 - Diyanet İşleri Başkanlığı kuruldu.
Kim Kimdir
Günün Sözü
Kadınları okutunuz, kadını okutmayan millet yükselemez?
(Hacı Bektaşı Veli)
Arşiv Arama
Facebook
Sponsor Reklamlar
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,55