Bugün - 27 Mart 2015 Cuma
Bartın 10°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Gündem Siyaset Sağlık Yaşam Kültür-Sanat Spor Asayiş Eğitim Magazin Turizm Amasra Diğer »
Haber Detayları

Bartın’da Binali Yıldırım fırtınası

Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım Bartın’a gelerek, Demiryolu Sevenler Derneği Yüksek Öğrenim ve Öğrenci Yurdu temel atma töreni, Amasra yat limanının açılış töreninin yanı sıra bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Gündem Haberi - 03 Ağustos 2013 Cumartesi - 00:41
Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım Bartın’a gelerek, Demiryolu Sevenler Derneği Yüksek Öğrenim ve Öğrenci Yurdu temel atma töreni, Amasra yat limanının açılış töreninin yanı sıra bir dizi ziyaretlerde bulundu.
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

Bakan Yıldırım ve beraberindekiler Tuzcular köyünde inşa edilecek öğrenci yurdunun temel atma töreni için tören alanına geçti. Temel atma töreninde bir konuşma yapan Bakan Yıldırım yapılan yatırımlarla Bartın'ın havadan, karadan ve denizden Anadolu'ya ve dünyaya açıldığını söyledi. Bartın'ın geçtiğimiz yıl üniversite giriş sınavlarında 1. olduğunu belirten Yıldırım bu yılda üniversite giriş sayılarına bakıldığında kesin olmayan sonuçlara göre Bartın'ın 1. olduğunu söyledi. Konuşmaların ardından 1000 yatak kapasiteli öğrenci yurdunun temel atma töreni gerçekleştirildi.

“Üniversitemize büyük bir talep var”

Yüksek Öğrenim ve Öğrenci Yurdunu yapan Demiryolu Sevenler Derneği temel atma töreninde açılış konuşmasını yapan Vali Ali Çınar, “Sayın Bakanım sizlerin Bartın’a gelişiniz kamu müdürlerine ve bizim burada yürüttüğümüz çalışmalara çok büyük destek olacaktır. Zira Bartın’da en büyük kamu işlerini yöneten bakanlık sizin bakanlığınızdır. Sizlerin bizlere verdiği onur ve mutlulukla Bartın daha da gayretle çalışacak. Şuanda temelini attığımız Yüksek Öğrenim ve Öğrenci Yurdunu yapan Demiryolu Sevenler Derneği yönetim ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Bizim ilimizdeki üniversitemiz çok kısa zamanda büyüyor. Ülkemizin her vilayetinden tercih eden öğrenci sayımız yeni düzenlemeyle 9 bini geçmiş bulunmaktadır. Ancak bu gelen öğrencilerimizin barınma problemlerini çözme konusunda sıkıntılarımız var. Bugün temelini attığımız bin kişilik kapasiteli Yüksek Öğrenim ve Öğrenci Yurdu bizim yüksek eğitim gençlerimize çok önemli bir destek olacaktır. Ayrıca daha önceden yatırım teklifi de yapılan Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünün yatırım programında bulunan bin kişilik öğrencide inşallah bu sene ihale edilip önümüzdeki sene inşaatına başlanacaktır. Tabi bunlar da yetmemektedir. Çünkü bizim üniversitemize öğrencilerimizin büyük bir talebi vardır. Her yıl 2 bin kayıtlı öğrenci gelmektedir. Bu öğrencilerden bini mezun olduğunu düşündüğümüzde, bizim her yıl öğrencilerimize yeni barınma imkânı sunmamız gerekiyor. Kredi Yurtlar Kurumu normal standartla da öğrenci sayısının 100’de 20’sini temin ediyor. Diğer kalan kısmı özel sektörün katkısı oluyor. İlimizde şuana kadar 600 kişilik özel yurtların kapasitesi vardır ve 200’de pansiyonlarımızın kapasitesi olmaktadır” dedi.

Video Dosyası Bulunamadı

“Özel sektöre çağrıda bulundu”

Ali Çınar, “Ben özel sektöre çağrı yapmak istiyorum; bilindiği gibi bu yurtlar teşvik kapsamındadır. Aynı zamanda yaptığınız bu yurtları Kredi Yurtlar Kurumumuz kiralayıp öğrencilerimizin hizmetine sunmaktadır. Buda burayı tercih edecek öğrencilerimizin daha fazla olmasına imkân sağlayacaktır. Üniversitemiz gerçekten ülkemizde hızla gelişen bir üniversitemizdir. Değerli Rektörümüzde bu konu için çok büyük gayret sarf etmektedir, milletvekillerimiz bu gayret içerisindedirler. Üniversitemizin varlığı ilimizin akademik, ekonomik ve sosyolojik olarak olumlu destekler sağlamaktadır. Bu destekler sayesinde ilimiz hem büyümekte hem de ekonomisi gelişmektedir” dedi.

“Yurt için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”

Binalı Yıldırım, “Bugün sizlerle birlikte hayırlı bir iş için birlikteyiz. İnsanlara yapılan hizmetin ömrü nesilden nesile devam eder. Bu güzel hizmete vesile olan öncelikle Demir Yolları Sevenler ve Gönüllüleri Derneği Genel Başkanı Nurettin Öndeş Bey ve arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Burada yapılan hizmet hepimize hayırlı olsun. Yurt yapımı için arsayı devletimiz tahsis etti ve Demir Yolları Sevenler ve Gönüllüleri Derneği de bu güzel hizmeti Bartın’a verdi. Bartın Üniversitesi genç bir üniversitedir. 2008 yılında kuruldu, aradan 4 sene geçmiş ve 8 bin öğrenciye ulaşmışız. Çok hızlı gelişmekte kampusu de yapılıyor. Yıldan yıla öğrenci sayısı artığı için yurtlar yetmiyor. Bu konu için hayırseverlere ihtiyaç var. İnşallah yeni hayırseverler bu güzel yurtlarımızı yapacak ve devletimizde eksik olan bütün hizmetleri yerine getirecektir” dedi.

“Bartın Üniversitesinden geçen yılki başarıyı bekliyorum”

Bakan Yıldırım, “Değerli Bartınlılar, Bartın Türkiye’de çok başarılı bir ilimizdir. Geçen yıl üniversite girişlerinde birinci olan bir ilimizdir. Muhtemelen busene de birinci olacaktır. Aynı başarıyı tekrar edeceğini inanıyoruz. Türkiye’de şuanda 174 üniversitemiz var. Her ilde en az bazı illerde 12 ye kadar çıkıyor. 2002 de 72 üniversitemiz vardı. Şimdi ise 72 üniversiteden 174 üniversiteye çıkmışız. Bir başka deyişle 3 milyon yüksek öğrenimde okuyan öğrenci var. Eğitimde ise 20 milyonu geçen insanımız var. Türkiye geleceğe iyi yetişmiş, donanımlı ve kapasitesiyle ulaşacaktır” dedi.

Bakan Yıldırım daha sonra Bartın Valisi Ali Çınar'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Bakan Yıldırım'a Bartın Milletvekilleri Yılmaz Tunç, Rıza Yalçınkaya, Eski Bartın Milletvekili Asım Kulak, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Îl Genel Meclis Başkanı Ali Kartal, TSO Başkanı Cihat Çakır'da eşlik ettiler. Ziyarette Bakan Yıldırım'ı Polis tören mangası karşıladı.

Ziyarette Bartın Valisi Ali Çınar Bartın'a yapılan yatırımlar ve hizmetleri içeren brifing verdi.

Arslan ve Tunç, Bakan Yıldırım’a brifing verdi

AK Parti Îl Başkanı Yaşar Arslan ve partililerin kapıda karşıladığı Bakan Yıldırım'ın katılımı ile parti binasında bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan AK Parti Bartın Îl Başkanı Yaşar Arslan Bartın'a yeni bir çevre yolu yapılması gerektiğini belirterek yapılması ihtiyaç olan çevre yollarının 2014 yatırım programına alınmasının kendilerini çok mutlu edeceğini ve Bartın'a çok faydalı olacağını kaydetti.

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç'ta ziyarette bir konuşma yaparak yapılan yatırımların Türkiye'yi kıskanılan bir hale taşıdığını ifade etti.

Tunç konuşmasının devamında Bartın'a yapılan yatırımlar hakkında da bilgiler vererek temeli atılan öğrenci yurdu ve açılışı yapılacak Amasra yat limanının bölge için büyük önem taşıdığını kaydetti. Bakan Yıldırım'da partililere kısa bir konuşma yaparak Bartın'a yatırım konusunda hiç cimri davranmadığını söyleyerek AK Parti' nin sıradan bir parti olmadığını ve fark yaratan bir parti olduğunu söyledi. Dağları deldik diyen Bakan Yıldırım Amasra ve Kurucasile yollarına yapılan tünellerin viyadüklerin fark olduğunu aynı sekilde bu tünel ve viyadüklerin Cide'ye kadar devam edeceğini kaydetti.

AK Parti İl Başkanlığı ziyaretinin ardından Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti. TSO Başkanı Cihat Çakır ve yönetimi Bakan Yıldırım’ı kapıda karşılarken, TSO Başkanı Cihat Çakır, bakan Yıldırım’dan özellikle Ro-Ro iskelesi yapımı için destek isteğinde bulundu. Bakan Yıldırım ise konuyla ilgili olarak gerekli çalışmalar yapıldığında biz üzerimize düşen her türlü görevi üstleniriz” dedi.

Ayrıca Bartın Spor Kulübü Başkanı Ercan Aydın, Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’a Bartınspor forması ve atkısını hediye etti.

 

 

Haberin Diğer Fotoğrafları
 
Anahtar Kelimeler:Ulaştırma, Haberleşme, Bakanı, Binali, Yıldırım, Bartın’a, gelerek, Demiryolu, S,
Kaynak / Editör: Okunma Sayısı: 1933

 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Gündem Haberleri
Akgün’den Halk Gazetesi’ne kutlama
Şadırvan’ın hali içler acısı
301 Çanakkale şehidi Bartınlı

301 Çanakkale şehidi Bartınlı
SANKO Holding’den dev adım
Eğitim Sen’den gazetemize ziyaret
MHP’den, gazetemize ziyaret
Bilgisayar Destekli Muhasebeciler yetiştirilecek
Diğer Başlıklar

Saadet Partisi, Ellibaş Köyü’nde
Bartın’a 9 santral projesi
Bayram, Hanyeri köyündeki kursiyerleri ziyaret etti
Kortun şampiyonu Amerikan Kültür Koleji
Akgün’den Halk Gazetesi’ne kutlama
3. kattan atladı hayatını kaybetti
Şadırvan’ın hali içler acısı
301 Çanakkale şehidi Bartınlı
SANKO Holding’den dev adım
Eğitim Sen’den gazetemize ziyaret

Yazarlar
Serkan Ölçek
SU İLE GELEN BÜYÜK TEHLİKE
Dünya üzerinde gelişmiş yada gelişmemiş ...
Eren Sarıkaya
GENEL SEÇİMLER
Zamanın birinde bir adam yaşarmış. Bu adamın haya...
Mustafa Ahmet Oktay
Bu skandalın kahramanı kim..?
Bartın ve Amasra’yı birbirine bağlayan t&uum...
Fatih Karaok
Aşk…
Hep spor ve siyaset konuşmayalım dedim. Bu ikisin...
Atakan Mert Ersöz
DEMOKRASİ KAHRAMANLARIMIZ
Ülkemiz ne yazık ki demokrasi yürüy...
Hüseyin Sağır
MERHABA
Bugün İstanbul’da güneşli bir hava...
Hüseyin Çakıcı
Bartın’da öğrenci sayısı 20 bin olacak !!!
Geçtiğimiz hafta Bartın Milletvekili Sayın ...
Baran KARALDI
Ölümün adı yok BABA Adı yok, boşluğa kayan gözlerinin..
Tüm Türkiye de olduğu gibi Bartın sokakl...
Tenekecinin Dümeni
Bu yaşta bunu yaparsa…
Değerli tenekecinin dümeni okuyucuları bu haf...
Ulusal Gazeteler
Bartın Times
Anket

CHP'de ön seçimi kim kazanır


  Aysu Bankoğlu123 Kişi (% 1 )
  Cafer Tufan Yazıcıoğlu75 Kişi (% 1 )
  Canip Sevinç1228 Kişi (% 19 )
  Kamil Altan2421 Kişi (% 37 )
  Kubilay Çak112 Kişi (% 1 )
  Mehmet Yıldırmak95 Kişi (% 1 )
  Rıza Yalçınkaya2329 Kişi (% 36 )

Toplam 6383 Kişi

Hava Durumu ( Bartın )
Bugün
2°C - 10°C
Cuma
2°C - 15°C
Cuma
7°C - 10°C
Cuma
6°C - 9°C
Namaz Vakitleri ( Bartın )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
3:555:3712:0615:3618:1919:48

27 Mart 2015 Cuma
Röportajlar
Çakır, “Sel felaketi bize tecrübe oldu“
Batı Karadeniz Bölgesi ve özellikle Bartın’ı etkisi altına alan 21 Mayıs 1998 tarihindeki sel felakete Bartın’da, her yağmur yağışı sonras...
»
»
»
Tarihte Bugün
Kim Kimdir
Günün Sözü
Ayıpsız dost arayan dostsuz kalır.
(Mevlana)
Arşiv Arama
Facebook
Sponsor Reklamlar
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,54